Kolejnego odkrycia dokonano w Pompejach. Na terenie pozostałości antycznego miasta, zniszczonego w wyniku wybuchu Wezuwiusza, archeolodzy znaleźli doskonale zachowany fresk, przedstawiający Fryksosa i Helle - rodzeństwo z mitologii greckiej.
Autorami fresku przedstawiającego Mikołaja Kopernika, który znajduje się w holu urzędu woj. warmińsko-mazurskiego są Jan Ilkiewicz, Henryk Oszczakiewicz i Antoni Szymaniuk – ogłoszono podczas konferencji prasowej w Olsztynie.
W gdańskim budynku, w którym w okresie międzywojennym działało Gimnazjum Polskie, odtworzono fresk „Niebo polskie” będący apoteozą polskości. W 1939 r. malowidło zniszczyli Niemcy, pomorskie władze samorządowe postanowiły odtworzyć fresk na 100-lecie polskiej niepodległości.
XVIII-wieczny fresk przedstawiający kuszenie Chrystusa przez szatana odkryto na suficie jednej z sal Urzędu Miasta Poznania. Na ślady malowidła natrafiono już niemal 10 lat temu, jednak dopiero teraz możliwe było jego całkowite odsłonięcie.
W związku z masowym napływem turystów i zgłoszeń przedłużono godziny otwarcia refektarza bazyliki Santa Maria delle Grazie w Mediolanie, gdzie znajduje się "Ostatnia wieczerza" Leonarda da Vinci. Przez osiem niedziel fresk będzie można oglądać do godz. 22.
“Ostatnia wieczerza” Leonarda da Vinci zostanie odrestaurowana, dzięki czemu dzieło to zachowa się przez dalszych 500 lat - zapowiedziano w Mediolanie, gdzie to słynne malowidło ścienne znajduje się w refektarzu klasztoru przy bazylice Santa Maria delle Grazie.
Trzy lata po nieudolnej restauracji fresku z podobizną Jezusa dzieło jest główną atrakcją północno-hiszpańskiego miasteczka Borja. W środę otwarto centrum poświęcone jego historii; dotychczas malowidło, które w 2012 r. obiegło internet, ujrzało na żywo 160 tys. ludzi.
Komunistyczny przywódca Jugosławii Josip Broz Tito oraz Karol Marks i Fryderyk Engels smażą się w piekle na fresku w cerkwi Zmartwychwstania Pańskiego w Podgoricy. A obok nich obecni czarnogórscy politycy i ludzie w turbanach.