Tzw. afisze śmierci zawierające informacje o mieszkańcach Krakowa rozstrzelanych w czasie niemieckiej okupacji prezentuje wystawa czasowa „Spirala zbrodni. Krakowianie na afiszach śmierci” w Fabryce Emalia Oskara Schindlera. Towarzyszą im eksponaty opowiadające o tragicznych losach zamordowanych.
Fotografie i eksponaty zgromadzone na wystawie „Bitwa, której nie było” w Fabryce Emalia Oskara Schindlera w Krakowie przypominają o ostatnich dniach pokoju i pierwszych dniach wojny w dawnej stolicy. Ekspozycja została zorganizowana z okazji 80-lecia wybuchu II wojny.
Ponad 200 zdjęć, dokumentów i eksponatów m.in. niepublikowane nigdy wcześniej fotografie z pierwszych dni okupacji, będzie można zobaczyć na wystawie „Okupanci. Niemcy w Krakowie 1939-1945” w Fabryce Schindlera. Wystawa zostanie otwarta w środę.
„Ocalić od zapomnienia. Filmowy zapis wspomnień krakowian o doświadczeniach lat 1939-1956” – to tytuł dokumentu, którego premiera odbędzie się we wtorek w krakowskiej Fabryce Emalia Oskara Schindlera w Krakowie.