Waldemar Markiewka zdobył Grand Prix w 14. edycji konkursu „Obiektywnie Śląskie” dla autorów fotoreportaży, filmów i fotokastów. Jego fotoreportaż opowiada o panu Jurku, który kiedyś miał być ratownikiem górniczym, potem bezdomnym, a w końcu – zniknąć.
Na fotoreportaże i krótkie amatorskie filmy o Śląsku, prezentujące oryginalne i interesujące obrazy regionu interpretujące hasło „Śląska moc”, czekają organizatorzy tegorocznej, 13. edycji konkursu „Obiektywnie Śląskie”. Zgłoszenia można przesyłać do połowy września.
Fotoreportaż o „koronawczasach”, czyli inscenizowana historia o dziecięcej kosmicznej wyprawie na hałdę, a także filmowa impresja o pragnieniu wyjścia z izolacji i fotokast o śląskiej tożsamości, zwyciężyły w 11. edycji konkursu „Obiektywnie Śląskie”.
Zdjęcia dzieci – mieszkańców Bliskiego i Dalekiego Wschodu – autorstwa cenionej reportażystki radiowej Anny Dudzińskiej można od środy oglądać na wystawie pt. „Inaczej – tak samo” w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.
„Śląsk: codzienny/niecodzienny” to hasło przewodnie tegorocznej, dziewiątej edycji konkursu na najlepsze fotoreportaże i filmy o Śląsku - Obiektywnie Śląskie, która rozpoczęła się w poniedziałek. Prace można nadsyłać do 15 września – podali organizatorzy.
Ponad 300 zdjęć autorstwa Wojciecha Plewińskiego można od soboty oglądać na wystawie "Żarliwa ciekawość" w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie. Jak podkreślił kurator Wojciech Nowicki odsłania ona mniej znane, reporterskie oblicze artysty.
Moim zawodem było pokazywanie momentu. W fotografowaniu musi być jakaś pracowitość i cierpliwość. Trzeba czaić się, siedzieć i czekać. To są łowy - powiedział PAP Wojciech Plewiński. Jego reportaże można oglądać na wystawie w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.
Wojciech Plewiński, jeden z czołowych polskich fotografów powojennych znany jest jako portrecista, autor zdjęć spektakli teatralnych i twórca legendarnych okładek "Przekroju". Na wystawie, która w piątek zostanie otwarta w krakowskim Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej będzie można zobaczyć jego dorobek reporterski.
Na fotoreportaże i krótkie amatorskie filmy interpretujące współczesne szczęście, zabawę i radość na Śląsku czekają organizatorzy konkursu „Obiektywnie Śląskie”. Zgłoszenia do ósmej edycji wydarzenia można przesyłać do połowy września.