„Paper sin and wood” to tytuł wystawy prac niemieckiego rzeźbiarza Armina Goehringera, którą od piątku będzie można zobaczyć w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. To pierwsza w Polsce prezentacja twórczości tego artysty.
Kilkanaście koncertów oraz recitali fortepianowych znalazło się w programie 76. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, który w piątek rozpocznie się w Dusznikach-Zdroju. To jeden z najstarszych na świecie festiwali pianistycznych.
Kilkanaście recitali fortepianowych młodych pianistów i uznanych artystów znalazło się w programie 75. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, który w piątek rozpoczyna się w Dusznikach-Zdroju (Dolnośląskie). Wydarzenie potrwa do 15 sierpnia.
Kilkanaście koncertów oraz recitali fortepianowych znalazło się w programie 73. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego, który w piątek rozpocznie się w Dusznikach-Zdroju (Dolnośląskie). To jeden z najstarszych na świecie festiwali pianistycznych.
Dwie nowe stałe wystawy otwarto w Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju. Projekt zrealizowano dzięki unijnym funduszom w wysokości 10 mln zł. W dwóch pierwszych dniach obie ekspozycje obejrzało 7 tys. turystów – podała rzecznik placówki.
Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju oraz papiernia w czeskich Velkych Losinach wspólnie zabiegają o wpisanie obu zabytkowych młynów papierniczych, w których znajdują się te instytucje, na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.
Kilkanaście koncertów m.in. zwycięzców prestiżowych konkursów pianistycznych z ostatnich miesięcy, artystów z Polski i zagranicy, znalazło się w programie rozpoczynającego się w piątek w Dusznikach Zdroju (Dolnośląskie) 68. Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego.
Wystawę eksponatów prezentujących dzieje papieru i papiernictwa mogą od soboty oglądać mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego. Ekspozycji towarzyszą warsztaty czerpania papieru. Jak powiedział podczas otwarcia ekspozycji Jan Bałchan z Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, wystawa przybliża liczącą prawie dwa tysiące lat historię papieru oraz różne techniki jego wykonania - od rękodzielnictwa po produkcję maszynową.
Warszawskie Filtry, zespół zamkowo-pałacowy wraz z kościołem parafialnym w Kórniku, XIX-wieczna Osada Fabryczna w Żyrardowie, młyn papierni w Dusznikach Zdroju oraz pałace i parki krajobrazowe Kotliny Jeleniogórskiej trafiły na listę Pomników Historii. Rozporządzenia w sprawie ogłoszenia nowych Pomników Historii zostały ogłoszone przez prezydenta Bronisława Komorowskiego podczas środowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim.