Między 20 a 29 września odbędzie się główna część 28. Festiwalu Nauki w Warszawie. Organizatorzy zaplanowali setki wykładów, debaty dotyczące istotnych dla społeczeństwa tematów, warsztaty, konkursy, wycieczki, wystawy. Niektóre wydarzenia i rejestracja zaczynają się 16 września.
Blisko 1800 wykładów, warsztatów, prezentacji i wystaw przygotowali organizatorzy 19. Lubelskiego Festiwalu Nauki. Wydarzenie propagujące naukę wśród przedszkolaków, uczniów i dorosłych odbędzie się w dniach 18-24 września w Lublinie.
W ramach rozpoczynającego się w piątek 26. Festiwalu Nauki w Warszawie Wydział Historii UW zorganizuje debatę historyków i dwa wykłady monograficzne. 19 września w Sali Kolumnowej Budynku Pomuzealnego (Krakowskie Przedmieście 26/28) odbędzie się dyskusja o genezie I rozbioru Rzeczypospolitej. Wstęp na wydarzenia jest wolny.
Ruszył 24. Festiwal Nauki w Warszawie obejmujący ponad 250 wydarzeń stacjonarnych i online. Podczas debat głównych naukowcy będą rozważać m.in. to, czy komputer kwantowy jest nowym kamieniem filozoficznym i rozmawiać o następnej pandemii po COVID-19.
Jak pracują archeolodzy podwodni? Czym podczas badań naukowych zajmuje się kryminolog? Czy „Kajko i Kokosz” mają coś wspólnego z archeologią? Odpowiedzi na te i inne pytania poznają goście Festiwalu Nauki w Biskupinie, który ruszy w czwartek 13 czerwca.
„Nauka–technika-innowacje” – to hasło XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki, który zaplanowano w dniach 14-20 września w Lublinie. Podczas wydarzenia przedstawionych ma być ponad tysiąc rozmaitych projektów. Głównym organizatorem jest Politechnika Lubelska.
Nie tylko naukowcy pracujący w profesjonalnych warunkach, ale i osoby, którzy swoje zamiłowanie do wymyślania nowych rozwiązań realizują w zaciszu swojego domu będą mogły zaprezentować się podczas 2. Śląskiego Festiwalu Nauki. Nowością jest właśnie Przegląd Garażowych Wynalazków.