W niedzielę podczas urodzinowej gali 15-lecia Śląskiego Funduszu Filmowego w Kinoteatrze Rialto w Katowicach ogłoszono zwycięzcę „Śląskiej Lokacji Filmowej 2023”. Otrzymał ją gmach IV Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu.
Przypominająca ruiny zamku skała Okiennik Wielki na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej zwyciężyła w plebiscycie na Śląską Lokację Filmową 2022 r. – podała w środę współorganizująca konkurs Instytucja Filmowa Silesia Film.
Ruiny Teatru Victoria w Gliwicach, przejście graniczne Chałupki-Bohumin, najwyższa skała Wyżyny Częstochowskiej – Okiennik Wielki, nowoczesny biurowiec i modernistyczna kamienica w Katowicach – te obiekty walczą o tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2022.
Wielki Piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej zwyciężył w plebiscycie na Śląską Lokację Filmową 2021 r. – poinformowała w środę Instytucja Filmowa Silesia Film. Otrzymał aż 50 proc. wszystkich głosów.
Pałac Dietla w Sosnowcu, Rynek w Cieszynie, wielki piec Huty Pokój w Rudzie Śląskiej, Osiedle A w Tychach i marina żeglarska w tym mieście – to miejsca z filmowym potencjałem, które ubiegają się o tytuł Śląskiej Lokacji Filmowej 2021.
Obiekty i miejsca, które mogłyby się stać scenerią filmu, można zgłaszać w rozpoczętym właśnie plebiscycie Śląska Lokacja Filmowa, organizowanym już po raz drugi przez Instytucję Filmową Silesia Film oraz Silesia Film Commission.
Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Silesia Film Commission ogłosiły plebiscyt „Śląska Lokacja Filmowa 2020”. Właściciele, zarządcy i instytucje mogą zgłaszać do udziału w nim obiekty i miejsca na terenie woj. śląskiego z potencjałem do „zagrania w filmie”.