Grzegorz Hryciuk, Kalina Błażejowska i Christopher Miller to tegoroczni laureaci Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Kapituła nagrody przyznała także kilka wyróżnień. Statuetki, nagrody i wyróżnienia wręczono podczas gali zorganizowanej w Warszawie.
Agnieszka Witkowska-Krych, Bartłomiej Noszczak i Zbigniew Parafianowicz to tegoroczni laureaci Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego. Kapituła nagrody przyznała także kilka wyróżnień. Statuetki, nagrody i wyróżnienia wręczono podczas gali zorganizowanej w Zamku Ujazdowskim w Warszawie.
Spośród około 80 książek zgłoszonych przez autorów i wydawców kapituła Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego 2022 wyłoniła piętnaście tytułów nominowanych w trzech kategoriach. Nazwiska zwycięzców poznamy w listopadzie – informuje PAP Instytut Pileckiego.
Po raz drugi Instytut Pileckiego wraz z Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau ogłosił nabór zgłoszeń do Nagrody Pileckiego przyznawanej autorom książek historycznych i reporterskich, które ukazały się w 2021 roku. Ich tematem są polskie doświadczenia dwóch totalitaryzmów.
Christina Lamb i Filip Gańczak odebrali w środę Międzynarodową Nagrodę im. Witolda Pileckiego. To pierwsi laureaci ustanowionej w tym roku nagrody dla publikacji reporterskich i historycznych.
Tytuły 15 książek, nominowanych do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego, ogłosił Instytut Pileckiego w czwartek w Krakowie podczas Targów Książki. Wyróżnienie dla autorów zostanie przyznane po raz pierwszy.
Do 27 czerwca został przedłużony termin zgłoszeń do Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego, przyznawanej za książkę historyczną. Konkurs organizowany jest przez Instytut Pileckiego.
13 maja 2021 r. przypada 120. rocznica urodzin rotmistrza Witolda Pileckiego. Z tej okazji Instytut Pileckiego inauguruje Międzynarodową Nagrodę im. Witolda Pileckiego przyznawaną za książkę historyczną. Termin zgłoszeń upływa 13 czerwca.