Teatr Miejski w Gliwicach rozpoczyna cykl przedstawień dostępnych dla osób z niepełnosprawnościami słuchu – dzięki dotacji pozyskanej z programu „Kultura bez barier” co miesiąc na gliwickiej scenie będą organizowane spektakle z napisami, pętlą indukcyjną i tłumaczeniem na język migowy.
Kolejne 44 instytucje kultury otrzymają środki na realizację przedsięwzięć poprawiających dostępność oferty dla osób ze szczególnymi potrzebami, w tym osób z niepełnosprawnościami. Łącznie w projekcie „Kultura bez barier” do 164 instytucji kultury trafi ponad 25 mln zł – podało MKiDN.
Podczas 10. jubileuszowego Festiwalu Kultury Bez Barier zaplanowaliśmy ponad 230 wydarzeń kulturalnych i na dziś mamy 68 instytucji partnerskich – powiedziała PAP prezes Fundacji Kultura Bez Barier Anna Żórawska. Wyjaśniła, że festiwal potrwa od 30 września do 9 października.
Ponad 17 mln zł trafi do 111 instytucji kultury z całej Polski w ramach unijnego projektu „Kultura bez barier” współrealizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Fundację Kultury bez Barier - poinformowało MKiDN.
Nabór wniosków do programu „Kultura bez barier” trwa do 26 kwietnia. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego (MKiDN) jest strategicznym partnerem krajowym projektu realizowanego przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) – napisano na stronie resortu kultury.
Zapewnienie dostępności zasobów kultury osobom z niepełnosprawnościami jest ważnym wyzwaniem oraz naszą odpowiedzialnością – powiedział w czwartek podczas inauguracji programu „Kultura bez barier” sekretarz stanu w MKDNiS Jarosław Sellin.