Najbardziej niebezpieczna dla PRL-owskich władz była działalność taka, jaką prowadził Ruch Wolność i Pokój. Występowaliśmy pod nazwiskiem, jawnie, dawaliśmy innym przykład. Dlatego władze traktowały nas jako główne zagrożenie – powiedział w Studio PAP prof. Jacek Czaputowicz.