Jak wygląda świat widziany oczami osób z depresją będzie można przekonać się podczas wystawy organizowanej 23 lutego w Brodziak Gallery w Poznaniu. Na projekt "Zrozumieć #depresJA” składa się cykl zdjęć, które powstały dzięki współpracy Pauliny Mikołajczak z Bonder Photography.
W greckich tekstach medycznych sprzed 2,5 tys. lat bardzo rzadko pojawiają się wzmianki na temat poważnej utraty pamięci - wynika z analiz tych źródeł. Autorzy tych badań podkreślają, że obserwowana dziś "epidemia" demencji ma związek ze środowiskiem i stylem życia.
Sanktuarium Matki Bożej w Lourdes, do którego rokrocznie przybywa kilka milionów pielgrzymów z całego świata, w tym tysiące chorych i niepełnosprawnych, uczy szacunku wobec ludzkiego cierpienia i troski o tych, którzy je przeżywają – mówi PAP wieloletni kapelan Polskiej Misji Katolickiej w Bartres obok Lourdes ks. Eugeniusz Szyszka.
Thorwald opisał chorobę wciąż nieuleczalną, która nadal stygmatyzuje chorych – mówi PAP pisarka i lekarka Ałbena Grabowska. 9 lutego do księgarń trafi nowa książka Jürgena Thorwalda pt. „Krew królów. Dramatyczne dzieje hemofilii w europejskich rodach książęcych”.
Na zębach ludzi, żyjących niemal 9 tys. lat temu na terenie dzisiejszej Polski, naukowcy wykryli ślady próchnicy. Najstarsze oznaki tej bakteryjnej choroby mogły być efektem spożywania owoców i miodu – przypuszczają badający to zjawisko naukowcy z UKSW w Warszawie.
Epidemia koronawirusa z roku 2020 nie jest dla historyka zjawiskiem wyjątkowym, ale zaledwie epizodem w długich dziejach zmagań człowieka z niewidzialnymi gołym okiem chorobami – twierdzą naukowcy z Uniwersytetu Łódzkiego.
Ministerstwo zdrowia Izraela zaleciło odwołanie wszystkich wycieczek szkolnych do Polski, zaplanowanych do 4 marca, z powodu nowego koronawirusa – podaje w niedzielę izraelski minister oświaty Rafi Perec.