Polacy na frontach II wojny światowej

08.05.2016 aktualizacja 23.08.2016

Berlin 1945 – Polacy w walkach o stolicę III Rzeszy (FOTOKAST)

W walkach o Berlin, zakończonych zdobyciem stolicy III Rzeszy, wzięły udział oddziały 1. Armii Wojska Polskiego, która wchodziła w skład 1. Frontu Białoruskiego. Część z nich – w tym 1. Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, 1. Samodzielna Brygada Moździerzy, brygada haubic i batalion saperów - uczestniczyła w bezpośrednim szturmie na Berlin, tocząc boje w okolicach Tiergarten i Bramy Brandenburskiej. Prezentowane archiwalne fotografie udostępniło portalowi dzieje.pl Centralne Archiwum Wojskowe.

W walkach o Berlin, zakończonych zdobyciem stolicy III Rzeszy, wzięły udział oddziały 1. Armii Wojska Polskiego, która wchodziła w skład 1. Frontu Białoruskiego. Część z nich – w tym 1. Dywizja Piechoty im. Tadeusza Kościuszki, 1. Samodzielna Brygada Moździerzy, brygada haubic i batalion saperów - uczestniczyła w bezpośrednim szturmie na Berlin, tocząc boje w okolicach Tiergarten i Bramy Brandenburskiej.

Prezentowane archiwalne fotografie udostępniło portalowi dzieje.pl Centralne Archiwum Wojskowe.  

 Centralne Archiwum Wojskowe www.caw.wp.mil.pl

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL