Kampania 1939

13.04.2018

Ambasador USA: odwiedziłem Westerplatte - jeden z symboli oporu Polski podczas II wojny światowej

Odwiedziłem Westerplatte; to niesamowite uczucie stać w miejscu, które stało się jednym z najważniejszych symboli oporu Polski podczas II wojny światowej - napisał w piątek na Twitterze ambasador USA w Polsce Paul W. Jones.

"Odwiedziłem Westerplatte i miałem okazję bliżej zapoznać się z jego historią" - poinformował w swoim wpisie ambasador. "To niesamowite uczucie stać w miejscu, od którego rozpoczął się najazd na Polskę i które stało się jednym z najważniejszych i najlepiej znanych symboli oporu Polski podczas II wojny światowej" - dodał Jones.

Atak niemieckiego pancernika "Schleswig-Holstein" na polską składnicę wojskową na Westerplatte był jednym z pierwszych wydarzeń rozpoczynających II wojnę światową. Oddziały polskie pod dowództwem majora Henryka Sucharskiego do 7 września 1939 r. bohatersko broniły placówki przed atakami wroga z morza, lądu i powietrza. (PAP)

tnt/ skr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL