Powstanie Warszawskie

01.07.2018

Bieg Powstania Warszawskiego - rozpoczęła się rejestracja z limitem 12 000 osób

Bieg Powstania Warszawskiego. Fot. PAP/R. Pietruszka Bieg Powstania Warszawskiego. Fot. PAP/R. Pietruszka

Dokładnie o północy rozpoczęła się rejestracja na 28. Bieg Powstania Warszawskiego, który odbędzie się późnym wieczorem 28 lipca. W porównaniu z ubiegłym rokiem, kiedy w tydzień zapełniła się lista startowa, organizatorzy zwiększyli limit uczestników z 11 do 12 tysięcy.

Do wyboru są dwa dystanse – 5 km (początek o godz. 20.30) lub 10 km (godz. 21.10). Natomiast rano odbędzie się Bieg Zdobycia PAST-y.

Z powodu przedłużającej się przebudowy ulicy Miodowej i placu Krasińskich zmianie uległa trasa biegu. Główną bazą będą błonia Toru Łyżwiarskiego Stegny.

W 74. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego - w środę 1 sierpnia - przy Centrum Olimpijskim odbędzie się bieg na dystansie 5 km dedykowany Marii Kwaśniewskiej-Maleszewskiej. Jedna z najwszechstronniejszych polskich lekkoatletek lat 30. XX wieku, medalistka igrzysk Berlin 1936, uratowała wiele istnień ludzkich. W czasie II wojny światowej brała czynny udział w ruchu oporu. Jej mieszkanie w Podkowie Leśnej stało się otwartym domem dla bezdomnych i głodujących Polaków oraz Żydów. Rejestracja na ten bieg potrwa do 20 lipca.(PAP)

kali/ pp/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL