Powstanie Warszawskie

19.07.2019

Kancelaria Prezydenta: odszedł prof. płk Jerzy Majkowski; swoje życie poświęcił Polsce

W wieku 91 lat odszedł prof. płk Jerzy Majkowski, ps. „Czarny” - żołnierz Armii Krajowej i weteran walk w Powstaniu Warszawskim. Całe swoje życie poświęcił służbie Polsce - podała w piątek na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Jerzy Majkowski, ps. Czarny zmarł w czwartek. W czasie Powstania Warszawskiego walczył na Woli, Starym Mieście i w Śródmieściu. Po powstaniu trafił do niewoli niemieckiej. W 1947 r. powrócił do Polski, gdzie rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Warszawskiego. Był członkiem zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej.

CZYTAJ TAKŻE

"W wieku 91 lat odszedł prof. płk Jerzy Majkowski, ps. Czarny - żołnierz Armii Krajowej i weteran walk w Powstaniu Warszawskim, wybitny neurolog, prezes warszawskiego okręgu ŚZŻAK. Całe swoje życie poświęcił służbie Polsce. Chwała Bohaterom!" - napisała w piątek Kancelaria Prezydenta. (PAP)

Wojciech Przylipiak

wbp/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL