Polska po 1989 roku

10.10.2017

KGHM pomaga repatriantom z Kazachstanu

Pięć polskich rodzin z Kazachstanu zamieszkało na Dolnym Śląsku i znalazło pracę w KGHM Polska Miedź. Spółka jako pierwsza duża firma w kraju prowadzi program pomocy repatriantom.

Jak powiedział we wtorek podczas konferencji prasowej prezes KGHM Polska Miedź Radosław Domagalski-Łabędzki, KGHM zaoferowała pomoc 58 Polakom mieszkającym na Wschodzie. „Z tego pięć rodzin przyjęło pracę w spółkach należących do KGHM i osiedliło się na Dolnym Śląsku” - powiedział prezes.

Podkreślił, że program pomocy repatriantom nadal będzie prowadzony przez miedziową spółkę. „Co warto podkreślić, część osób, które znalazły zatrudnienie w KGHM w ramach tej pomocy, to osoby o wysokich kwalifikacjach” - powiedział Domagalski-Łabędzki.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

edytor: Bożena Dymkowska

pdo/ dym/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL