Europa i świat po 1989 roku

13.10.2018

„Kurier Wileński” rozpoczął wydawanie magazynu weekendowego

Polski dziennik na Litwie „Kurier Wileński” we współpracy z „Gazetą Polską” rozpoczął wydawanie 44-stronicowego magazynu weekendowego. Jest to pierwsze tak obszerne wydanie tygodniowe w języku polskim na Litwie.

„Od dawna marzyliśmy o poważnym tygodniku w kolorze, na jaki zasługują nasi czytelnicy, i nasze marzenie się spełniło” - powiedział PAP redaktor magazynowego wydania „Kuriera Wileńskiego” Rajmund Klonowski.

Pismo, które graficznie przypomina polskie tygodniki, zawiera materiały analityczne, wywiady, reportaże, fotoreportaże. W każdym numerze są felietony przygotowane przez publicystów wileńskich i z Polski. Jest stała pozycja dla dzieci „Pocopotek”, krzyżówka, informacje sportowe, przepisy kulinarne.

„Jest to nowa jakość na naszym polskim rynku medialnym” – mówi Klonowski. Przypomina, że wielu Polaków na Litwie, z braku alternatywy, dotychczas sięgało po rosyjskie tygodniki ukazujące się w kraju.

„Chcemy nie tylko promować polskie czytelnictwo, ale też tworzyć pozytywny obraz Polaków na Litwie. Chcemy być pismem opiniotwórczym nie tylko wśród Polaków, ale też Litwinów, gdyż wielu z nich zna język polski i czyta po polsku” - wskazał redaktor.

W sobotę ukazał się już drugi numer wydania weekendowego „Kuriera Wileńskiego”. Redakcja jest zadowolona z debiutu w ubiegłym tygodniu.

„Zszedł praktycznie cały nakład, 5 tys. egzemplarzy. Zostały nam tylko redakcyjne numery. Mamy bardzo dużo i pozytywnych opinii. Jest to bardzo dobry, budujący sygnał” - podsumował Rajmund Klonowski.

Magazyn „Kuriera Wileńskiego” jest finansowany przez Fundację Pomoc Polakom na Wschodzie ze środków Senatu RP.

Z Wilna Aleksandra Akińczo (PAP)

aki/ jo/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL