II Rzeczpospolita

12.05.2018

Kwiaty od prezydenta przy sarkofagu Józefa Piłsudskiego na Wawelu

W 83. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego krypcie na Wawelu, przy sarkofagu Marszałka w krypcie na Wawelu zostały złożone kwiaty od prezydenta Andrzeja Dudy.

"W 83. rocznicę śmierci Józefa Piłsudskiego, jednego z Ojców Niepodległości, w krypcie na Wawelu, przy sarkofagu, w którym złożona jest trumna ze szczątkami Marszałka, zostały złożone kwiaty od Prezydenta RP @AndrzejDuda" - poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta.

Józef Piłsudski, współtwórca niepodległej Polski, zmarł 12 maja 1935 roku w Belwederze w Warszawie. 12 maja przypada również rocznica zamachu majowego – tego dnia 1926 r., marszałek na czele wiernych mu oddziałów podjął marsz na Warszawę. (PAP)

nmk/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL