Polska po 1989 roku

16.02.2018

M. Morawiecki: zaprosiłem kanclerz Niemiec na 100-lecie odzyskania niepodległości

Premier RP Mateusz Morawiecki i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej w Berlinie. Fot. PAP/P. Supernak Premier RP Mateusz Morawiecki i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej w Berlinie. Fot. PAP/P. Supernak

Zaprosiłem kanclerz Niemiec Angelę Merkel na 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę - poinformował w piątek w Berlinie Mateusz Morawiecki. "To dla nas wyjątkowo istotny moment" - podkreślił.

"Rozmawialiśmy również o tym, żeby pięknie uczcić polskie 100-lecie odzyskania niepodległości. Zaprosiłem panią kanclerz do Polski, to dla nas wyjątkowo istotny moment i cieszymy się, że się tak rozwija współpraca polsko-niemiecka. Pozytywnie, w wielu obszarach" - mówił Morawiecki. (PAP)

nno/ bos/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL