Holokaust

16.02.2018

A. Merkel: Niemcy jednoznacznie stoją na stanowisku, że ponoszą winę za Holokaust

Premier RP Mateusz Morawiecki i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej w Berlinie. Fot. PAP/P. Supernak Premier RP Mateusz Morawiecki i kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas konferencji prasowej w Berlinie. Fot. PAP/P. Supernak

Niemcy jednoznacznie stoją na stanowisku, że to one ponoszą winę za Holokaust - powiedziała w Berlinie kanclerz Angela Merkel po spotkaniu z premierem Mateuszem Morawieckim.

"Zależy nam, aby społeczeństwa były w ciągłym kontakcie, aby współpraca polsko-niemiecka się rozwijała" - powiedziała Merkel, dodając, że chodzi o intensywniejszą wymianę młodzieży, ale także ożywienie Trójkąta Weimarskiego.

Za istotne, uznała, aby młodzież z Niemiec i Polski odwiedzała miejsca pamięci takie jak Krzyżowa i Auschwitz. Chodzi o to - dodała - by młodzi dowiadywali się więcej o historii i "zobaczyli, jak naprawdę było, poznawali prawdę historyczną". Podkreśliła, że Niemcy jednoznacznie stoją na stanowisku, że ponoszą winę za Holokaust. (PAP)

autorzy: Jakub Borowski, Rafał Białkowski

brw/ bos/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL