Kultura i sztuka po 1989 roku

04.11.2014 aktualizacja 14.07.2016

MSZ zachęca do robienia zdjęć na tle miejsc związanych z Polską

Cmentarz Orląt Lwowskich. Fot. PAP/D. Delmanowicz Cmentarz Orląt Lwowskich. Fot. PAP/D. Delmanowicz

Do fotografowania się na tle miejsc związanych z Polską zachęca MSZ w ramach akcji #MyPolska. Udostępniając zdjęcia na portalach społecznościowych w dniu 11 listopada Polonia i Polacy na całym świecie włączą się w świętowanie rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak informuje MSZ na swojej stronie internetowej "w akcji #MyPolska może wziąć udział każdy, na całym świecie". Chodzi o zrobienie zdjęcia na tle miejsc związanych z Polską, a potem, w dniu Święta Niepodległości, opublikowanie go na Twitterze lub Facebooku z hashtagiem #MyPolska.

Selfie można wykonać na tle takich miejsc jak wzgórze Monte Cassino, pomnik Polskich Lotników w Northolt w Londynie, most Pulaski Bridge w Nowym Jorku, pomnik Józefa Bema w Budapeszcie, Stocznia Gdańska czy ławeczka Jana Karskiego w Warszawie. Jak zapewniają inicjatorzy akcji, lista miejsc jest otwarta.

"Wystarczy aparat fotograficzny lub smartfon, rekwizyty w narodowych, biało-czerwonych barwach, miejsce kojarzące się z Polską i walką o wolność oraz dostęp do internetu" - informuje resort. I dodaje, że na zdjęciu można być z rodziną lub przyjaciółmi, z flagą w dłoni, narodowymi barwami wymalowanymi na policzku lub z kotylionem wpiętym w marynarkę. Apeluje: "pokaż swoją Polskę niezależnie od tego, w którym zakątku świata mieszkasz".

Pomysłodawcą akcji #MyPolska jest ambasada RP w Londynie. W ten sposób polscy dyplomaci chcą zachęcić do wspólnego świętowania rocznicy odzyskania niepodległości. (PAP)

mce/ dym/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL