Polska po 1989 roku

12.05.2018

Premier złożył kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej w Kielcach

Premier Mateusz Morawiecki złożył w sobotę w Kielcach kwiaty pod tablicami upamiętniającymi ofiary katastrofy smoleńskiej z 2010 r. z prezydentem Lechem Kaczyńskim i wicepremiera w rządzie PiS Przemysława Gosiewskiego.

Premier udał się pod kielecką katedrę, gdzie znajdują się epitafia, po spotkaniu z mieszkańcami w Kieleckim Centrum Kultury.

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot z 96 osobami, które udawały się na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Zginęło prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria oraz m.in. przedstawiciele parlamentu, urzędów państwowych, wojska i Rodzin Katyńskich. W katastrofie zginął także lider świętokrzyskiego PiS, wicepremier w rządzie PiS, poseł Przemysław Gosiewski - w sobotę przypada 54 rocznica jego urodzin. (PAP)

Autor: Katarzyna Bańcer

ban/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL