Kościół katolicki w PRL

19.10.2019 aktualizacja 20.10.2019

Premier złożył wieniec na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Premier Mateusz Morawiecki złożył wieniec na grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki – poinformowała w sobotę Kancelaria Prezesa Rady Ministrów na Twitterze.

CZYTAJ TAKŻE

Szef rządu przykląkł przed grobem ks. Popiełuszki w sanktuarium na stołecznym Żoliborzu w parafii św. Stanisława Kostki.

W sobotę obchodzony jest Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych. W tym dniu przypada też 35. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego.

35 lat temu, najprawdopodobniej 19 października 1984 r., ks. Jerzy Popiełuszko, duszpasterz ludzi pracy i kapelan "Solidarności", został zamordowany przez funkcjonariuszy IV Departamentu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Do dziś jednak wokół okoliczności i daty jego śmierci pojawiają się wątpliwości. (PAP)

wnk/ skr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL