Polska po 1989 roku

05.05.2018

Prezydent, premier i szef MSWiA złożyli kwiaty przed pomnikiem smoleńskim na pl. Piłsudskiego w Warszawie

Prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki i szef MSWiA Joachim Brudziński złożyli w sobotę kwiaty przed pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej, który 10 kwietnia odsłonięto na pl. Piłsudskiego w Warszawie.

Wcześniej prezydent, premier oraz szef MSWiA wzięli udział w Centralnych Obchodach Dnia Strażaka, które również odbyły się na pl. Piłsudskiego.

Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej odsłonięto 10 kwietnia br. podczas państwowych obchodów 8. rocznicy katastrofy smoleńskiej. Pomnik autorstwa Jerzego Kaliny, stanął na obszarze zielonym między placem Piłsudskiego a ul. Królewską. Na monumencie alfabetycznie wypisane są nazwiska wszystkich ofiar katastrofy.

10 kwietnia 2010 r. samolot Tu-154M z delegacją udającą się na obchody 70-lecia zbrodni katyńskiej rozbił się pod Smoleńskiem. Zginęło 96 osób, w tym prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką Marią, wielu wysokich rangą urzędników państwowych i dowódców wojskowych. (PAP)

autor: Norbert Nowotnik

nno/ par/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL