Walka o niepodległość 1914-1918

26.02.2018

Rusza kolejna edycja programu dotacyjnego "Niepodległa"

Program "Niepodległa" Program "Niepodległa"

W poniedziałek rozpoczęła się nowa edycja programu dotacyjnego "Niepodległa", wspierającego organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości na szczeblach lokalnych i regionalnych. Każdy projekt może uzyskać do 150 tys. zł wsparcia.

Nowa edycja programu dotacyjnego "Niepodległa", którego celem jest wspieranie organizatorów obchodów stulecia odzyskania niepodległości na szczeblach lokalnych i regionalnych, rozpoczęła się w poniedziałek. Poinformowano o tym na stronach internetowych programu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

O dofinansowanie mogą starać się organizacje pozarządowe oraz samorządowe instytucje kultury, a promowane będą wydarzenia takie jak festiwale, koncerty, spektakle, wystawy i przedsięwzięcia animacyjno-edukacyjne. Dofinansowane może być również wytyczanie i opracowanie szlaków tematycznych i historycznych, realizacja archiwów historii mówionej i publikacje poświęcone rocznicy odzyskania niepodległości.

Jak podkreślił dyrektor Biura Programu "Niepodległa" Jan Kowalski, organizatorzy chcą, "żeby Polacy – tam, gdzie mieszkają – mieli możliwość radosnego świętowania tego ważnego dla nas wszystkich jubileuszu", oraz aby działania planowane na najbliższe 4 lata "odbudowały tradycję radosnych obchodów Święta Niepodległości". "Liczymy, że to instytucje, które znają lokalne społeczności zaproponują działania angażujące ludzi we wspólne świętowanie" - dodał Kowalski.

Więcej informacji znaleźć można na stronie programy "Niepodległa": www.niepodlegla.gov.pl. W budżecie przeznaczonym na wydarzenia angażujące społeczności lokalne znalazło się 6 mln zł, każdy wniosek może uzyskać nawet do 150 tys. zł wsparcia.

Jest to już trzecią edycją programu dotacyjnego "Niepodległa". W 2017 r. dofinansowano łączną kwotą 4 mln zł ponad 150 przedsięwzięć. Program Wieloletni "Niepodległa" służy organizacji obchodów stulecia odzyskania niepodległości. Głównym celem programu jest wzmocnienie poczucia wspólnoty obywatelskiej Polaków oraz zachęcenie rodaków w kraju i za granicą do aktywnego uczestnictwa w obchodach i wspólnym świętowaniu.(PAP)

autor: Nadia Senkowska

edytor: Paweł Tomczyk

nak/ pat/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL