Polska po 1989 roku

07.10.2019

Sejmik Województwa Lubelskiego uczcił pamięć Kornela Morawieckiego

Sejmik Województwa Lubelskiego uczcił pamięć Kornela Morawieckiego. Odszedł „nieugięty i bezkompromisowy wojownik o w pełni wolną Polskę” – głosi stanowisko przyjęte przez sejmik na sesji w poniedziałek.

„30 września br. w wieku 78 lat odszedł śp. Kornel Morawiecki – legenda ruchu opozycyjnego, nieugięty i bezkompromisowy wojownik o w pełni wolną Polskę, polityk, gorący patriota” – głosi stanowisko.

„Sejmik Województwa Lubelskiego, w uznaniu zasług śp. Kornela Morawieckiego oddaje hołd człowiekowi niezłomnych zasad, wielkiemu patriocie, któremu całe życie leżała na sercu Polska – wolna, suwerenna i niepodległa” – napisali radni.

Stanowisko uchwalone zostało bez dyskusji. Za jego przyjęciem głosowało 22 radnych, nikt nie był przeciw, jedna osoba się wstrzymała, siedmiu radnych nie wzięło udziału w głosowaniu.

Kornel Morawiecki, działacz opozycji demokratycznej w PRL, przywódca „Solidarności Walczącej”, marszałek senior Sejmu VIII kadencji, ojciec premiera Mateusza Morawieckiego, zmarł w ubiegły poniedziałek. Został pochowany w sobotę w Warszawie na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. (PAP)

Autor: Zbigniew Kopeć

kop/ mok/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL