Polska po 1989 roku

11.11.2018

Startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej

Telewizja POLAND IN. Źródło: TVP Telewizja POLAND IN. Źródło: TVP

11 listopada startuje POLAND IN, anglojęzyczny kanał Telewizji Polskiej, który w całości nadawany jest w internecie. Streaming będzie dostępny na całym świecie, poza Ameryką Północną - informuje portal WirtualneMedia.pl.

Jak czytamy na stronie portalu, nowy kanał Telewizji Polskiej ma prezentować polski punkt widzenia na sprawy międzynarodowe, promować polską gospodarkę, ekonomię, kulturę, wartości i tradycje. Na ramówkę składają się polskie programy w całości prowadzone w języku angielskim - w tym informacje, dokumenty, filmy, koncerty i inne. Stacja ma poruszać istotne tematy z punktu widzenia współczesnej Polski - z zakresu ekonomii, gospodarki, polityki, ale i kultury czy sztuki.

W rozmowie w portalem wiceprezes Telewizji Polskiej Maciej Stanecki powiedział, że start kanału zaplanowano na 11 listopada. "W ramówce znajdzie się m.in. serwis informacyjny, rozmowy publicystyczne oraz najlepsze polskie produkcje telewizyjne. Końcówka roku zapowiada się bardzo interesująco z punktu widzenia obecności Polski i tematów polskich w świecie. Myślę głównie o 24. szczycie klimatycznym (COP), który już na początku grudnia rozpocznie się w Katowicach. Obecni będą delegaci ze 190 krajów. Nie zabraknie również dziennikarzy nowego kanału POLAND IN" - mówił Stanecki.

Zgodnie z informacjami portalu WirtualneMedia.pl "misją kanału ma być pokazanie prawdziwego wizerunku i wpływ na postrzeganie Polski za granicą".

Całość będzie przygotowywana i prezentowana w języku angielskim, również przez prezenterów i reporterów. Początkowo kanał ma być nadawany jedynie w internecie jako stream. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji miała już otrzymać informację o jego starcie. W dalszym etapie rozwoju ma być planowane wdrożenie tradycyjnej dystrybucji liniowej.(PAP)

sno/ amac/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL