Auschwitz

12.09.2019

W. Putin: w przyszłym roku udam się do Izraela na obchody wyzwolenia Auschwitz

Prezydent Rosji Władimir Putin poinformował w czwartek, że na początku przyszłego roku uda się do Izraela na obchody z okazji rocznicy wyzwolenia niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz oraz z okazji Dnia Holokaustu.

CZYTAJ TAKŻE

"Prezydent Izraela (Reuwen Riwlin) zaprosił mnie do Izraela na początku przyszłego roku w związku z rocznicą wyzwolenia Oświęcimia i Dnia Holokaustu. Proszę przekazać panu prezydentowi, że z wielką przyjemnością przyjadę do Izraela" - powiedział Putin do izraelskiego premiera Benjamina Netanjahu, z którym spotyka się w czwartek w Soczi.

W przyszłym roku obchodzona będzie 75. rocznica wyzwolenia Auschwitz. (PAP)

ndz/ ap/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL