Polska po 1989 roku

26.05.2019

Warszawska policja bada sprawę oblanych farbą grobów z Cmentarza Wilanowskiego

Warszawscy policjanci prowadzą czynności ws. oblanych farbą grobów na Cmentarzu Wilanowskim. Mamy nadzieję, że uda się ustalić tożsamość bezczelnych chuliganów, którzy to zrobili; liczymy na pomoc świadków, którym możemy zagwarantować anonimowość - podał rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

O sprawie za pośrednictwem Twittera poinformował w niedzielę komitet społeczny "Nie zapomnij o nas", który zajmuje się m.in. zbiórką środków na odbudowę zapomnianych i zniszczonych mogił powstańczych.

Na profilu komitetu opublikowano zdjęcia grobów z Cmentarza Wilanowskiego, które zostały oblane czerwoną farbą. "Dzisiejszej nocy doszło do skandalicznego aktu wandalizmu na cmentarzu wilanowskim. Czerwoną farbą zostały oblane groby Powstańców Warszawskich i żołnierzy września 1939 roku" - napisano.

Do sprawy odniósł się rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka. "Policjanci z Komendy Rejonowej Policji II @Policja_KSP prowadzą w tej sprawie czynności. Mam ogromną nadzieję, że uda się ustalić tych bezczelnych chuliganów. Liczymy również na pomoc świadków, jeżeli trzeba gwarantujemy również anonimowość" - napisał rzecznik KGP. (PAP)

sno/ je/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL