Europa i świat po II wojnie światowej

09.06.2017

Wnuczka Chruszczowa zginęła pod kołami pociągu

Wnuczka przywódcy ZSRR Nikity Chruszczowa, 77-letnia Julia Chruszczowa zginęła pod kołami pociągu podmiejskiego w Moskwie - poinformowały w piątek rosyjskie media. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kobieta poślizgnęła się i spadła z peronu pod jadący pociąg.

Kobieta nie zdążyła zareagować na sygnały dźwiękowe nadawane przez maszynistę. Zmarła na miejscu w wyniku doznanych obrażeń - przekazała przedstawicielka moskiewskiego komitetu śledczego Tatiana Morozowa.

Do zdarzenia doszło w czwartek przed południem; w piątek wszczęto dochodzenie w sprawie wypadku - podała Morozowa.

Julia Chruszczowa była córką Leonida Chruszczowa, pilota wojskowego, będącego synem Nikity Chruszczowa z pierwszego małżeństwa.

Nikita Chruszczow w latach 1953-1964 sprawował funkcję I sekretarza Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. (PAP)

ndz/ mal/

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL