Religia

22.03.2019

Abp S. Gądecki dziękuje za życzenia z okazji wyboru go na przewodniczącego KEP

Abp Stanisław Gądecki serdecznie dziękuje wszystkim, którzy przesłali mu życzenia i gratulacje z okazji wyboru go na przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.

W przekazanym PAP w piątek komunikacie biura prasowego KEP abp Gądeckie napisał: "W pierwszej kolejności chciałbym podziękować moim braciom w biskupstwie, którzy podczas 382. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski wyrazili wolę, abym po raz drugi kierował pracami konferencji episkopatu".

Przewodniczący KEP dziękuje w nim również kapłanom z całej Polski za słowa "życzliwości i zapewnienia o modlitwie, które docierały do niego jeszcze przed wyborami".

Abp Gądecki kieruje w nim wyrazy wdzięczności wobec osób życia konsekrowanego, których "życzliwa obecność, dobre słowo i modlitwa umacniają go w podjętej decyzji i w wypełnianiu powierzonych mi obowiązków".

Hierarcha składa też podziękowania wszystkim osobom prywatnym, instytucjom, grupom i stowarzyszeniom wiernych "za ich ciepłe słowa wsparcia i życzliwości".

"Bogu Wszechmogącemu powierzam każdą i każdego z was, przez wstawiennictwo Pani Jasnogórskiej – Królowej Polski. Wszystkich ogarniam swoją dobrą myślą i modlitwą, udzielając pasterskiego błogosławieństwa" – zapewnił abp Gądecki. (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ joz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL