Religia

01.12.2018

Jasna Góra: posłanie młodych do Panamy

Młodzież udająca się do Panamy na Światowe Dni Młodzieży spotkała się w sobotę na Jasnej Górze w Częstochowie. Spotkanie zakończyła modlitwa posłania wypowiedziana przed jasnogórskim wizerunkiem Matki Bożej.

Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 roku. Ich hasłem są słowa Matki Bożej zapisane na kartach Ewangelii wg św. Łukasza: "Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego Słowa".

Na wyjazd do Panamy zgłosiło się ok. 3,5 tys. młodych Polaków. Część z nich - około 500 osób - spotkała się w sobotę na Jasnej Górze.

"Chcemy zawierzyć to dzieło Panu Bogu, prosimy o Boże błogosławieństwo, a dlatego na Jasnej Górze, bo to jest to wyjątkowe miejsce i wstawiennictwo Matki Najświętszej, która jest szczególną patronką najbliższych Światowych Dni Młodzieży, jest oczywiste i wyjątkowe, i dlatego tutaj jesteśmy" - powiedział przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży bp Marek Solarczyk.

"To jest nasze posłanie, czas takiego dostania błogosławieństwa na drogę, apostolskiego czasu w Panamie. Patrzymy na ten wyjazd z jednej strony, jako nasz udział w ŚDM, z drugiej strony wiemy, że jest nas stosunkowo niewielka liczba osób, które wyjadą tam, więc chcemy być też takim przekaźnikiem dla tych, którzy tutaj w Polsce zostają, tego czasu, który tam się będzie odbywał" - powiedziała Karolina Błażejczyk z krakowskiego Biura Organizacyjnego Światowych Dni Młodzieży.(PAP)

autorka: Anna Gumułka

lun/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL