Religia

15.06.2019

Lednica Dziecka: najmłodsi gromadzą się w sobotę na Polach Lednickich

Pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham” w sobotę na Polach Lednickich odbywa się Lednica Dziecka. Najmłodsi uczestnicy i ich rodziny będą modlić się, tańczyć i śpiewać.

Lednica dla najmłodszych z rodzinami organizowana jest rokrocznie tydzień lub dwa tygodnie po lednickim spotkaniu młodzieży. W tym roku 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się 1 czerwca. Hasło tegorocznych spotkań jest nawiązaniem do słów Jana Pawła II: "Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany".

"Lednica Dziecka powstała po to, by również dzieci mogły przyjeżdżać na Pola Lednickie, uwielbiać Pana Boga śpiewem, tańcem, doświadczyć radości ze wspólnoty, a także poznać swoje korzenie - w końcu +stąd nasz ród+" – powiedziała PAP rzeczniczka lednickich spotkań Julia Chałasiak.

Podkreśliła, że wydarzenie zostało zaplanowane jako modlitewne spotkanie całych rodzin.

"Tym razem będziemy wsłuchiwać się w słowa Pana Boga: +Wiesz, że Cię kocham+. Rozpoczniemy w południe mszą św., później w wielkiej dziecięcej procesji Bożego Ciała przejdziemy po Polach Lednickich, a poszczególne stacje naszej wędrówki nawiązywać będą do świata przyrody, o który wszyscy bez wyjątków powinniśmy dbać" - dodała.

Lednica Dziecka ma zbliżony program do "dużego" spotkania, jednak całość odbywa się w ciągu dnia. Zamykające wydarzenie wspólne przejście przez Bramę-Rybę zaplanowano na popołudnie. Na początku czerwca młodzi przechodzili przez nią w środku nocy.

Ogólnopolskie spotkania nad jeziorem Lednickim zainicjował zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra. (PAP)

autor: Rafał Pogrzebny

rpo/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL