Religia

26.12.2018

Papież: logika przebaczenia i miłosierdzia zawsze zwycięża

Papież Franciszek podczas spotkania z wiernymi w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia powiedział, że „logika przebaczenia i miłosierdzia” zawsze zwycięża otwierając horyzont nadziei. Apelował o wybór takiej drogi w relacjach w rodzinie, w szkole, miejscu pracy i we wspólnotach.

Swoje rozważania przed południową modlitwą Anioł Pański w Watykanie papież poświęcił pierwszemu męczennikowi, świętemu Szczepanowi, którego uroczystość obchodzona jest w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia.

Przypomniał, że święty Szczepan, który został ukamienowany, przebaczył swoim prześladowcom naśladując gest Jezusa.

"Jesteśmy wezwani do tego, by od niego nauczyć się zawsze przebaczać; przebaczenie powiększa serce, prowadzi do dzielenia się z innymi, daje pogodę ducha i pokój" - mówił Franciszek. Następnie dodał: św. Szczepan "wskazuje nam, jaką drogą podążać w relacjach międzyludzkich w rodzinie, w szkole i w miejscu pracy, w parafii i w różnych wspólnotach".

Papież zachęcił wiernych do modlitwy o "dar siły, która leczy nasze lęki, nasze słabości i naszą małość".

Życzył wszystkim tego, aby "kontemplowanie Dzieciątka Jezus, serca i centrum świątecznych obchodów rozbudziło postawy braterstwa i dzielenia się w rodzinach i we wspólnotach".

Franciszek podziękował na zakończenie wszystkim, którzy przysłali mu życzenia z całego świata.(PAP)

sw/ bjn/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL