Polska po 1989 roku

29.08.2017

Plecaki z logiem ŚDM na nowy rok szkolny od archidiecezji krakowskiej

Uczniom rozpoczynającym nowy rok szkolny archidiecezja krakowska chce podarować plecaki z logiem ŚDM. Upominek ma budzić dobre wspomnienia o zeszłorocznym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie.

"Światowe Dni Młodzieży w Krakowie były niezwykłą lekcją. Mam nadzieję, że dzieci i młodzież, nosząc do szkoły zeszyty i książki w plecakach przywołujących to piękne wydarzenie, będą sobie przypominać, że ŚDM to również zadanie do odrobienia" – powiedział rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej ks. Piotr Studnicki.

Archidiecezja zamierza bezpłatnie ofiarować plecaki za pośrednictwem instytucji pracujących z dziećmi i młodzieżą: domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków wychowawczych, szkół, parafii, itp.

Ze względów organizacyjnych plecaków nie można zamawiać indywidualnie. Aby je otrzymać, wystarczy, że instytucje prześlą informacje o zapotrzebowaniu na e-mail biuro@tbcproject.com, a następnie zostaną poinformowane, gdzie mogą odebrać plecaki.

"O plecaki mogą się starać nie tylko placówki z Krakowa, ale z każdego zakątka Polski. Plecaków jest dużo, myślę, że dla nikogo nie zabraknie. Nie określamy deadline’u nadsyłania zgłoszeń, chociaż akcja jest organizowana w związku ze zbliżającym się rokiem szkolnym" – powiedział PAP rzecznik prasowy.

W plecakach ŚDM znajduje się pakiet pielgrzyma, tzn. ponczo - peleryna przeciwdeszczowa, chusta wielofunkcyjna, szalik – ręcznik z mikrofibry oraz bransoletka do odmawiania koronki do Bożego Miłosierdzia.

Do tej pory archidiecezja krakowska przekazała kilkanaście tysięcy plecaków z logiem ŚDM do krajów misyjnych - m.in. do Tanzanii, Burundi, Kamerunu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kolumbii, Peru, Boliwii i na Ukrainę.

Beata Kołodziej (PAP)

bko/ karo/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL