Religia

20.04.2019

Przewodniczący KEP złożył życzenia wspólnocie żydowskiej z okazji święta Paschy

W imieniu Konferencji Episkopatu Polski, jej przewodniczący abp Stanisław Gądecki złożył życzenia wspólnocie żydowskiej w Polsce, aby tegoroczna Pascha była świętem nadziei i pokoju, by doświadczali każdego dnia bliskości i opieki Pana Boga, który prowadzi i otacza opieką swój lud.

"Pascha jest pamiątką przejścia Izraelitów z Egiptu do Ziemi Obiecanej i oznacza przejście z niewoli do wolności, ze smutku do radości, z rozpaczy do nadziei, ze zwątpienia do wiary" - napisał w życzeniach abp Gądecki przekazanych PAP w sobotę.

Przypomniał w nich, że w tym roku Żydzi rozpoczynają Paschę w bardzo wymownym dniu – 19 kwietnia, czyli w 76. rocznicę powstania w Getcie Warszawskim. "W obliczu tej niewyobrażalnej tragedii narodu żydowskiego, tym bardziej pragnę przypomnieć słowa, które są modlitwą: Am Israel hai – Naród Izraela żyje!" - podkreślił w życzeniach przewodniczący episkopatu Polski, dodając: "Hag Pesah Sameah – Radosnych Świąt Paschalnych". (PAP)

Autor: Stanisław Karnacewicz

skz/ mhr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL