Polska po 1989 roku

26.04.2019

Sejmowa komisja finansów pozytywnie o 20 mln zł na koła gospodyń wiejskich

Sejmowa komisja finansów pozytywnie i bez głosu sprzeciwu zaopiniowała w piątek wniosek ministra finansów o przesunięcie w tegorocznym budżecie 20 mln zł z rezerwy celowej na koła gospodyń wiejskich.

Komisja, zgodnie z ustawą o finansach publicznych, musiała wyrazić opinię o wniosku ministra finansów. Jak tłumaczyła dyrektor departamentu instytucji płatniczej w MF Dorota Jaworska, chodzi o zmianę przeznaczenia części rezerwy celowej w ustawie budżetowej na 2019 r.

Ministerstwo chce zmniejszyć o 20 mln zł rezerwę celową na projekty współfinansowane z budżetu UE - dokładnie chodzi o rezerwę na współfinansowanie Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO) - i powiększenie o tę kwotę środków w dyspozycji Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z przeznaczeniem na pomoc dla kół gospodyń wiejskich i realizacje zadań z przyjętej w listopadzie 2018 r. ustawy o kołach gospodyń wiejskich.

Jak podkreślała Jaworska, analiza wykorzystania środków rezerwy celowej oraz wydatkowanie na projekty europejskie wskazuje, że rezerwy na współfinansowanie RPO nie zostaną wykorzystane, więc zmiana przeznaczenia 20 mln zł nie stanowi żadnego zagrożenia dla tych programów.

Komisja pozytywnie zaopiniowała wniosek MF, bez głosu sprzeciwu.(PAP)

wkr/ pad/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL