To jest praca detektywistyczna; bardzo przydatna jest wiedza dotycząca topografii, urbanistyki, historii sztuki, architektury, czasem motoryzacji - tak o opisywaniu starych zdjęć mówi PAP Karolina Puchała-Rojek z Fundacji "Archeologia Fotografii".
To jest praca detektywistyczna; bardzo przydatna jest wiedza dotycząca topografii, urbanistyki, historii sztuki, architektury, czasem motoryzacji - tak o opisywaniu starych zdjęć mówi PAP Karolina Puchała-Rojek z Fundacji "Archeologia Fotografii".
Słynny biały meczet w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Abu Zabi, uważany za perłę architektury i masowo odwiedzany przez turystów z całego świata, nazwano imieniem Maryi, Matki Jezusa - podał w piątek włoski portal Vatican Insider za lokalnymi mediami.
Operację zalewania toru wodnego w udostępnianej w Zabrzu do zwiedzania sztolni odwadniającej z XIX w. zakończyło tamtejsze Muzeum Górnictwa Węglowego. Teraz pod ziemią testowane będą łodzie, które powinny zacząć wozić turystów po wakacjach.
Prawie 200 dawnych żydowskich mieszkańców Lublina i ich potomków zgłosiło dotychczas swój udział w Zjeździe Lublinerów, który odbędzie się w lipcu. Przed wojną Żydzi stanowili jedną trzecią mieszkańców Lublina.
Główne uroczystości jubileuszowe 400-lecia Pustelni Złotego Lasu w Rytwianach (Świętokrzyskie), odbędą się w sobotę w rytwiańskim klasztorze pokamedulskim. Mszy świętej dziękczynnej ma przewodniczyć prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary kard. Gerhard Mueller.
Mieszkańcy Radomia raz w roku poszukują „ducha miasta”. Podczas tegorocznej imprezy „Anima Urbis”, która rozpocznie się w sobotę wieczorem, swoje podwoje otworzą sąd i prokuratura. W czasie nocnego zwiedzania zaplanowano także m.in. rekonstrukcje historyczne i koncerty.
W poniedziałek w Gdańsku rozpocznie się siódmy cykl bezpłatnych letnich spacerów z lokalnymi przewodnikami i przewodniczkami po dzielnicach: Zaspa, Biskupia Górka, Dolne Miasto, Nowy Port i Orunia. W ub. roku w spacerach uczestniczyło 6,7 tys. osób.
Przeżywam końcówkę życia - napisała dr Wanda Półtawska w liście do proboszcza warszawskiej parafii, której przekazała osobiste pamiątki po św. o. Pio. Są to m.in. bandaż i skrzepnięta krew o. Pio oraz obrazek z własnoręczną dedykacją świętego.
Kilkadziesiąt osób wyruszyło w czwartek z Białegostoku w pieszej pielgrzymce do prawosławnego sanktuarium w Jabłecznej (Lubelskie). Zdążają na uroczystości ku czci patrona tego klasztoru - św. Onufrego; do przejścia w ciągu dziewięciu dni mają ok. 250 km.