Polska po 1989 roku

31.07.2017

W rocznicę ŚDM powstał kolejny ułożony z selfie obraz "Jezu, ufam Tobie"

Blisko 20 tys. osób ze wszystkich kontynentów nadesłało selfie, które posłużyły do ułożenia wirtualnego obrazu "Jezu, ufam Tobie". Pracę stworzoną w rocznicę Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 można od poniedziałku oglądać w internecie.

To już drugi obraz Jezusa Miłosiernego ze zdjęć selfie. Pierwszy powstał przed ŚDM Kraków 2016. Internetowa akcja "Wymaluj obraz" cieszyła się wówczas tak ogromną popularnością, że organizatorzy - wspólnota Chrystus w Starym Mieście oraz siostry z sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach - postanowili ją kontynuować i w rocznicę spotkania młodych z papieżem Franciszkiem stworzyć kompozycję większą niż ta pierwsza.

"Wiele osób wtedy nie zdążyło wtedy przysłać swoich zdjęć, albo dowiedzieli się o akcji za późno, stąd pomysł na powtórne ułożenie obrazu. Otrzymaliście blisko 20 tys. zdjęć osób ze wszystkich kontynentów" - powiedziała PAP jedna z organizatorek akcji Katarzyna Walkowska.

Jak podkreśliła tym razem wizerunek Jezusa Miłosiernego powstanie tylko w wersji wirtualnej, nie będzie drukowany tak, jak przed ŚDM. Wzorem jest obraz autorstwa Adolfa Hyły znajdujący się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Obraz z selfie można zobaczyć na stronie www.image2016.pl. Jeśli ktoś będzie chciał wyszukać własne zdjęcie, powinien wpisać adres e-mail.

Przed rokiem wizerunek Jezusa Miłosiernego został ułożony z ok. 15 tys. selfie. Efekt można było oglądać zarówno w internecie, jak i sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, bo dzieło to zostało wydrukowane na sztywnym, nieprzemakalnym materiale i było prezentowane m.in. przed wejściem do bazyliki.

Akcja "Wymaluj obraz" miała połączyć ludzi z całego świata, w tym tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli przyjechać na spotkanie z papieżem do Krakowa. Przed rokiem przyłączyło się do niej wiele znanych osób, w tym prezydent Andrzej Duda i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda.

Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczył papież Franciszek, odbywały się w Krakowie i w Brzegach k. Wieliczki od 26 do 31 lipca 2016 r. i zgromadziły - według organizatorów - ponad 2 mln pielgrzymów. (PAP)

wos/ bko/ dsr/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL