Inne

07.09.2011 aktualizacja 11.08.2016

11 września. 10. rocznica zamachu na WTC.

11 września 2001 zachował się w pamięci jako obraz płonących Twin Towers, wizytówki Nowego Jorku - wymownego symbolu zachodniej prosperity. Atak na World Trade Center to największy zamach terrorystyczny w historii świata, w którym zginęło 2752 osób (w tym 6 Polaków). Wywołał on bezprecedensową reakcję na arenie międzynarodowej – wspólną walkę z Al-Kaidą, która nieprzerwanie trwa do dziś.

W dniach 9-11 września br. - z okazji 10. rocznicy zamachu na World Trade Center - Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas i Dom Spotkań z Historią zapraszają na cykl spotkań z dziennikarzami i ekspertami oraz pokazy filmów  fabularnych i dokumentalnych (m.in. "Monachium" w reż. Stevena Spielberga, "Lot 93" w reż. Paula Greengrassa, "Dzieci Biesłanu" w reż. Ewy Ewart i Leslie Woodhead) poświęconych terroryzmowi i zmianom społecznym, jakie nastąpiły po zamachu 11 września 2001.

Program spotkań

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL