PRL

23.04.2018 aktualizacja 24.04.2018

Dyskusja wokół książki „Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL”

26.04.2018 Źródło: IPN Źródło: IPN

Empik oraz Wydawnictwo Czerwone i Czarne zapraszają na dyskusję wokół książki prof. Jerzego Eislera „Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL”. Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2018 (czwartek), o godz. 18.00, w Empik Junior (Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122). Wstęp wolny.

„Czterdzieści pięć lat, które wstrząsnęły Polską. Historia polityczna PRL” (Wydawnictwo Czerwone i Czarne) to synteza historii Polski od 1944 do 1989 roku autorstwa jednego z najbardziej cenionych historyków tego okresu. Prof. Jerzy Eisler, którego poczet pierwszych sekretarzy „Siedmiu wspaniałych” stał się bestsellerem, w najnowszej książce rozważa, czy układ zależności Polski od Związku Radzieckiego należy uznać za wasalny, satelicki, kolonialny, czy też Polska znajdowała się jedynie w radzieckiej strefie wpływów.

W spotkaniu udział weźmie prof. Jerzy Eisler oraz prof. Antoni Dudek i prof. Krzysztof Kosiński. Spotkanie poprowadzi red. Mirosław Biełaszko.

Źródło: IPN

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL