Budowa niepodległego państwa

07.05.2018

Konkurs „W Rzeczypospolitej i poza nią – losy polskich rodzin na Śląsku w latach 1918-2018”

„W Rzeczypospolitej i poza nią – losy polskich rodzin na Śląsku w latach 1918-2018” „W Rzeczypospolitej i poza nią – losy polskich rodzin na Śląsku w latach 1918-2018”

Konkurs „W Rzeczypospolitej i poza nią – losy polskich rodzin na Śląsku w latach 1918-2018” to regionalny projekt przeznaczony dla osób zainteresowanych historią polskich rodzin wywodzących się ze Śląska lub osiadłych na Śląsku na tle historii Polski.

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 12-19 lat oraz do osób dorosłych.

Tematyką konkursu są zagadnienia związane z okolicznościami pozostawania całych rodzin lub ich poszczególnych członków poza granicami Polski, walką o przyłączenie do niej, przyczynami jej opuszczenia, ofiarami ponoszonymi w obronie polskości, pielęgnowaniem w rodzinie i środowisku tradycji patriotycznych i niepodległościowych, życiem codziennym i kontaktami z ojczyzną, przemianami na tle zmian w ojczyźnie, przyczynami powrotów lub pozostania na emigracji oraz powiązaniami z dziedzictwem, kulturą i historią ojczyzny w okresie stulecia 1918–2018.
 
Bohaterem konkursu jest rodzina, do której autor pracy należy lub której losy poznał poprzez bezpośredni kontakt z jej członkami.
 
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do 15 października 2018 r., a uroczyste wręczenie nagród nastąpi do 11 listopada 2018 r.

Regulamin konkursu
 
Patronat honorowy:
Minister Edukacji Narodowej.
Ambasada RP w Berlinie.
Konsulat Generalny RP w Ostrawie.
 
Patronat medialny: TVP 3 Katowice, Gość Niedzielny, Radio eM.

Źródło: IPN Katowice

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL