Kultura i sztuka w okresie międzywojennym

23.10.2012 aktualizacja 11.08.2016

"Kowel nad Turją. W gnieździe reżyserów i filmowców"

Dom Spotkań z Historią zaprasza na 65. spotkanie z cyklu "Opowieści z Kresów" - "Kowel nad Turją. W gnieździe reżyserów i filmowców"

Październikowe, 65. spotkanie z cyklu „Opowieści z Kresów” Tomasz Kuba Kozłowski poświęci miastu Kowel na Wołyniu, w którym urodziło się kilku znaczących reżyserów i filmowców. Codzienne życie tego wielonarodowego, powiatowego miasta, zamieszkałego przede wszystkim przez Żydów, w którym wybudowano monumentalny kościół – Pomnik Krwi i Chwały, powróci we wspomnieniach jego mieszkańców, m. in. barwnej relacji prof. Michała Friedmana. Opowieść o Kowlu, niszczonym w XX wieku podczas obu wojen światowych ilustrowana będzie jak zawsze oryginalną ikonografią z epoki.

24 października 2012, środa, godz. 18.00, Warszawa, ul. Karowa 20 (DSH)

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL