Kultura i sztuka po 1989 roku

04.07.2017

Łódź: Latający Dom Kultury - ruszył cykl plenerowych wydarzeń artystycznych

Przez całe wakacje najmłodsi łodzianie oraz ich rodzice i opiekunowie w różnych miejscach Łodzi mogą brać udział w cyklu wydarzeń artystycznych w ramach Latającego Domu Kultury. W tym roku zaplanowano 12 kulturalnych pikników w plenerze.

"Latający Dom Kultury to wyjątkowy dom kultury - bez budynku, bez murów i ścian, ograniczony wyłącznie przestrzenią działania baśniowych postaci, energii twórczej i wyobraźni. To nasza sprawdzona wakacyjna ofertą spędzania wolnego czasu dla dzieci i nie tylko. Chcemy jednak, by letnia zabawa miała kreatywną formę i dlatego w programie każdego z 12 pikników są bliskie spotkania ze sztuką, kulturą, artystami, czy animacjami plastycznymi pobudzającymi wyobraźnię" – powiedział PAP Krzysztof Nowak z Fundacji FormArt, organizatora cyklu imprez.

Dodał, że atrakcje na plenerowych piknikach organizowanych w różnych lokalizacjach Łodzi, skierowane są głównie do najmłodszych mieszkańców Łodzi, ale - jak zapewnił Nowak - równie dobrze będą bawić się rodzice, dziadkowie oraz inni opiekunowie dzieci.

Uczestnicy mogą wspólnie brać udział w animacjach i warsztatach z zakresu plastyki, street artu, muzyki, teatru, projektowania, uczestniczyć w happenigach i konkursach, oglądać spektakle teatralne (m.in. Teatr na Walizkach z przedstawieniem "Atak Clownów. Epizod III"), czy popisy szczudlarzy.

"Chcemy, by nasi goście podążali za swoją własną ciekawością i wyobraźnią. To, co proponujemy jest tylko punktem wyjścia, bo nigdy nie wiadomo co się wydarzy. Przez różne formy artystyczne, plastyczne, teatralne, ruchowe odkrywamy świat dziecka i inicjujemy ich pierwszy kontakt ze sztuką" – podkreśliła jedna z animatorek.

W pikniku może wziąć udział każdy, bez wcześniejszego zapisywania się. W każdym z nich może uczestniczyć kilkadziesiąt osób.

We wtorek rozpoczęła się piąta edycja Latającego Domu Kultury. Po sukcesie z ubiegłych lat, w lipcu i w sierpniu zaplanowano po dwa pikniki w tygodniu – w każdy wtorek i czwartek. W sumie odbędzie się ich 12, a finał zaplanowano na 27 sierpnia w Parku Sienkiewicza. Plenerowe wydarzenia mają zagościć w większości łódzkich dzielnic – ich miejscem będą parki, podwórka i skwery, m.in. w Park Podolski, Park Źródliska, Park Staromiejski, Skwer Pałacu Młodzieży im. Tuwima, ogródek Ośrodka Kultury Górna. (PAP)

bap/ agz/

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL