II Rzeczpospolita

08.01.2020

Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin

10.01.2020 „Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin”. Źródło: MHP „Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin”. Źródło: MHP

10 stycznia 2020 roku w Domu Spotkań z Historią w Warszawie odbędzie się debata „Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin”. Muzeum Historii Polski jest jednym z partnerów wydarzenia.

W ramach obchodów 150. rocznicy urodzin Jędrzeja Moraczewskiego, a także w celu przywrócenia pamięci o wybitnym polityku zapraszamy na debatę "Moraczewski w polskiej pamięci historycznej – w 150. rocznicę urodzin" z udziałem znanych polskich historyków:

dr Ilona Florczak – redaktorka tomów „Jędrzej Moraczewski. Wspomnienia”, historyk z Uniwersytetu Łódzkiego
prof. Andrzej Friszke - historyk, Instytut Studiów Politycznych PAN
prof. Przemysław Waingertner - historyk, kierownik Katedry Historii Polski Najnowszej z Uniwersytetu Łódzkiego

Prowadzenie:

dr Mikołaj Mirowski - historyk i publicysta, Muzeum Historii Polski

W ramach serii wydawniczej Muzeum Historii Polski „100-lecie niepodległości. Wspomnienia i pamiętniki” została wydana książka „Przewrót w Polsce” Jędrzeja Moraczewskiego. Wolumin dostępny jest w sklepie internetowym MHP.

Organizatorzy wydarzenia: Muzeum im. Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Dom Spotkań z Historią, Uniwersytet Łódzki.

Patronat merytoryczny: Muzeum Historii Polski.

Patronat medialny: Dzieje.pl.

Wstęp wolny.

10 stycznia 2020 r. (piątek), godz. 18:00, Dom Spotkań z Historią, Karowa 20, Warszawa.

Źródło: MHP

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL