Rok 1968

04.03.2012 aktualizacja 11.08.2016

"Nowe kino historyczne" - pokaz filmu "Perecowicze"

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Warszawskiego oraz Sekcja Judaistyczna SKNH zaprasza na projekcję filmu  “Perecowicze” połączoną z dyskusją na temat wydarzeń Marca 68.

Film “Perecowicze” to dokument, który opowiada o żydowskiej egzystencji w powojennej Polsce w czasach komunistycznego reżimu. Przedstawia historię uczniów żydowskiej szkoły im. I.L. Pereca, która istniała w Łodzi do 1969 roku. Po jej zamknięciu większość z jej wychowanków, w wyniku antysemickich wydarzeń marca 68 roku, zmuszona była opuścić Polskę.

Czas i miejsce:

6 marca (wtorek) godzina 20:00 w sali 211 na drugim piętrze w budynku  dawnej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego na Kampusie Centralnym (Krakowskie Przedmieście 26/28)

Paneliści:

Gołda Tencer (Fundacja “SZALOM”)
Piotr Osęka (IH PAN)
Marcin Zaremba (IH UW)
Paweł Tomasik (IPN)

Projekcja odbywa się w ramach cyklu NZS UW “Nowe Kino Historyczne”.

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL