II Rzeczpospolita

12.09.2015 aktualizacja 11.08.2016

Setne spotkanie z cyklu "Opowieści z Kresów"

100. spotkanie z cyklu „Opowieści z Kresów” 100. spotkanie z cyklu „Opowieści z Kresów”

W środę, 16 września, o godz. 18 w Muzeum Niepodległości w Warszawie (Al. Solidarności 62) odbędzie się 100. prezentacja Tomasza Kuby Kozłowskiego z cyklu Domu Spotkań z Historią „Opowieści z Kresów” pt. „Kresowe fascynacje i pułapki. Między mitem, magią obrazu a brutalną rzeczywistością”.

W programie wieczoru także reminiscencje z minionych spotkań w cyklu „Opowieści z Kresów”; muzyczne, filmowe i inne niespodzianki; prezentacja nowego albumu Tomasza Kuby Kozłowskiego i Danuty Błahut-Biegańskiej „Wielka Wojna na Wschodzie 1914-1918. Od Bałtyku po Karpaty”.

***

„Opowieści z Kresów” to trwający nieprzerwanie od czerwca 2007 roku cykl autorskich prezentacji poświęconych historii i dziedzictwu kulturowemu Ziem Wschodnich I i II Rzeczypospolitej prowadzonych przez Tomasza Kubę Kozłowskiego. Premierowe spotkania odbywają się w każdą trzecią środę miesiąca w Domu Spotkań z Historią w Warszawie (ze względu na trwający w DSH remont do końca 2015 roku spotkania odbywać się będą w Muzeum Niepodległości). Bazą źródłową i ikonograficzną do kolejnych prezentacji jest gromadzona przez autora i licząca kilkadziesiąt tysięcy obiektów kolekcja kresowianów, uzupełniająco wykorzystywana jest także ikonografia dostępna w domenie publicznej.

Źródło: Dom Spotkań z Historią

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL