PRL

30.01.2016 aktualizacja 11.08.2016

"Towarzysz generał" inauguruje cykl "Półkowniki III RP" w TVP Historia

Gen. Wojciech Jaruzelski. 1985 r. Fot. PAP/G. Rogiński Gen. Wojciech Jaruzelski. 1985 r. Fot. PAP/G. Rogiński

Film "Towarzysz generał", opowiadający o gen. Wojciechu Jaruzelskim, który zostanie pokazany w weekend na antenie TVP Historia zainauguruje nowy cykl tej stacji - "Półkowniki III RP".

Jak podała TVP Historia na swoim profilu na Facebooku, film "Towarzysz generał" to biografia Jaruzelskiego na całej drodze jego zawodowej kariery - od zesłania na Syberię poprzez karierę w PRL i stan wojenny do objęcia urzędu prezydenckiego w III RP. Film przedstawia i prezentuje informacje nieznane dotąd, które autorzy zdobyli w moskiewskich archiwach radzieckiego wywiadu.

"Towarzysza generała" można zobaczyć w TVP Historia w sobotę o godz. 21:25 i w niedzielę o godz. 12:15.

Źródło: TVP Historia

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL