09.01.2018

Trwa VIII edycja konkursu Archiwum Wspomnień Jana Pawła II

12.01.2018 Źródło: Fundacja Wspomagania Wsi Źródło: Fundacja Wspomagania Wsi

Do 12 stycznia 2018 można zgłaszać się do udziału w VIII edycji konkursu dziennikarskiego Archiwum Wspomnień Jana Pawła II współorganizowanego przez Instytut Papieża Jana Pawła II i Fundację Wspomagania Wsi. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów siódmych klas szkół podstawowych, gimnazjów i liceów.

Bieżąca edycja konkursu nawiązuje do przypadającej w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Jana Paweł II często podkreślał swój patriotyzm i wskazywał, że wolność jest wartością, która zobowiązuje. W związku z tym organizatorzy zapraszają uczestników do przedstawienia w formie fimu (reportaż, wywiad, krótka forma dokumentalna) historii osób, które zainspirowane nauczaniem Papieża Polaka, wcieliły w życie obecne w nim wartości.

VIII edycja konkursu przebiega w nowej, dwuetapowej formule. Uczestnicy pracują w zespołach skłądających się z 3-5 osób. Najpierw proszeni są o przesyłanie swoich pomysłów na filmy, na podstawie których jury wyłoni grupy przechodzące do drugiego etapu. Wybrane zespoły zostaną zaproszone na jednodniowy warsztat dziennikarski do Warszawy, po uczestnictwie w którym będą mogły przystąpić do realizacji swoich pomysłów. Na podstawie nadesłanych materiałów filmowych zostaną wyłonieni laureci pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca.

Nagrodą w konkursie jest trzydniowy pobyt w Warszawie wraz z zakwaterowaniem i wyżywieniem, w trakcie którego laureaci wezmą udzial w różnych wydarzeniach ukierunkowanych na profil konkursu oraz innych atrakcjach (laureaci poprzednich edycji m.in. zwiedzali miasto z przewodnikiem, odwiedzali muzea i oglądali spektakle teatralne).

Źródło: Fundacja Wspomagania Wsi

 

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL