Europa i świat 1918-1939

21.08.2015 aktualizacja 11.08.2016

Wystawa „Historia bez retuszu” w Iławie

Wystawa „Historia bez retuszu” Wystawa „Historia bez retuszu”

W piątek, 21 sierpnia, o godz. 18 w galerii "Taras" w Iławie (hotel Port 110, ul. Konstytucji 3 Maja 7) odbędzie się wernisaż wystawy „Historia bez retuszu”, przedstawiającej kilkadziesiąt zdjęć najpiękniejszych kobiet Europy z lat 20. i 30. Fotografie pochodzą z kolekcjonerskiego albumu z 1933 r. Dodatkową atrakcją wernisażu będzie pokaz filmu niemego.

„Takie zdjęcia to dziś rzadkość i ciekawostka” - mówi Michał Młotek, pasjonat historii i autor wystawy. „Po ponad 80 latach pozwalają nam wejrzeć w świat, którego nie znamy. Mówią też wiele o gustach epoki, która przeminęła” - dodaje.

Zdjęcia, które zaprezentowane zostaną na wystawie w Iławie, nigdy nie zostały poddane komputerowej obróbce, fotografie przedstawiają kobiety takie, jakimi były. „Dawniej, by wybrać tę najpiękniejszą, nie organizowano wielkich ceremonii. Miss wybierano na podstawie nadesłanych zdjęć” - wskazuje autor wystawy. Jak mówi, to te fotografie, odpowiednio powiększone, zostaną zaprezentowane w Iławie.

Zdjęcia przedstawiają kobiety z 17 różnych krajów, między innymi z Danii, Rumunii, Rosji, Belgii, Francji i Hiszpanii.

Wystawę będzie można oglądać do 20 września.

Opiekę nad ekspozycją sprawuje znany iławski artysta Bogdan Wojtek Bartkowski. Organizatorami wystawy są hotel „Port 110” i Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie.

Autorem wystawy jest Michał Młotek, autor książek "Tajemnice pogranicza" i "Noc patagonów", poszukiwacz skarbów, inicjator historycznych wycieczek po Iławie i okolicach.

Źródło: autor wystawy

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL