Europa i świat po 1989 roku

17.09.2018

Wystawa „Instytut Piłsudskiego w Ameryce – historia i zbiory polskiej instytucji w Nowym Jorku”

18.09.2018 - 04.10.2018 Źródło: IPN Źródło: IPN

18 września 2018 roku w Centrum Edukacyjnym IPN Przystanek Historia zostanie otwarta wystawa „Instytut Piłsudskiego w Ameryce – historia i zbiory polskiej instytucji w Nowym Jorku”. Wystawa będzie dostępna do 4 października, w Przystanku Historia-Centrum Edukacyjnym IPN im. Janusza Kurtyki (Warszawa, ul. Marszałkowska 21/25).

Wystawa prezentuje bogate zbiory tej placówki i jej znaczenie dla polskiej kultury. Można na niej zobaczyć m.in. zdjęcia dzieł sztuki, np. obrazu Wojciecha Kossaka – „Józef Piłsudski na Kasztance” czy zegara z Józefem Piłsudskim na Kasztance. Ekspozycja została przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej IPN.

Źródło: IPN

Wszelkie materiały (w szczególności depesze agencyjne, zdjęcia, grafiki, filmy) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.
Do góry

Walka
o niepodległość
1914-1918

II Rzeczpospolita

II Wojna
Światowa

PRL